Galeria Handlowa Kopernik została oddana do użytku 2 grudnia 2006 roku. Powstała w wyniku modernizacji starego budynku pokoszarowego polegającej na całkowitej zmianie aranżacji wnętrza, przebudowie elewacji budynku oraz terenów go otaczających.

Budynek Galerii składa się z 3 kondygnacji, jest obiektem o wysokim standardzie wykończenia: posiada między innymi niezawodny system wentylacji i ogrzewania, każda powierzchnia handlowa dysponuje dodatkowo klimakonwektorami będącymi składnikiem oddzielnej instalacji sieci wody lodowej zapewniającej dodatkowe schładzanie lub ogrzewanie według indywidualnych potrzeb najemców i ich klientów. W budynku znajdują się 2 windy: osobowa i towarowa. Cały budynek monitorowany jest przez całą dobę, posiada także system kamer wewnętrznych i zewnętrznych.

Dodatkowe atuty:

- położenie w centrum miasta
- duża liczba miejsc parkingowych
- bardzo dobre skomunikowanie z innymi kwartałami miasta
- własna stacja transformatorowa
- wysoki standard wykończenia

Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to ponad 2500 m2. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się targowisko miejskie oraz wiele banków i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Obiekt dysponuje około 250 miejscami parkingowymi dla swoich klientów, jest bardzo dobrze skomunikowany z głównymi ciągami jezdnymi i pieszymi Kwidzyna.